Część2 Pierwszy trymestr ciąży

Będę Mamą

Ciąża i Poród

Kalkulatory

Będę Tatą

Ciąża i poród

I Trymestr cz.2

 • 3 miesiąc

 • 9 tydzień – Maluszek przyjmuje bardziej wyprostowaną pozycję. W tym tygodniu można odróżnić już jaka jest płeć dziecka, jednak badanie ultrasonograficzne będzie można wykonać dopiero za miesiąc . Skóra i mięśnie stają się grubsze a na ciałku naszego małego człowieczka wyrasta meszek płodowy. Dziecko w tym miesiącu zaczyna być bardziej ruchliwe (przemieszcza się w macicy, reaguje czkawką na zachłyśnięcie). Dziecko waży około 4g i mierzy około 4cm.
  10 tydzień – Twarz przybiera dziecięce proporcje. Ruchy stają się bardziej dokładniejsze. Twarz i narządy płciowe są bardzo wrażliwe na najmniejszy dotyk. Dziecko bardzo szybko rośnie w tym tygodniu ma już około 6cm długości i waży 7g tyle co kawałek czekolady z dużymi orzechami.
  11 tydzień – Kształtują się struny głosowe. Ramiona i klatka piersiowa również stają się wrażliwe na dotyk. Dziecko zaczyna używać kciuka. Ma już wszystkie narządy wewnętrzne potrzebne między innymi do trawienia i wydalania. Maluch ma już ponad 6 cm długości i waży 9,5g.
  12 tydzień – Pojawiają się gruczoły mleczne. Przysadka mózgowa zaczyna wydzielać niektóre hormony. Doskonalą się zmysły, szczególnie wzrokowy. Dziecko podejmuje pierwsze próby ruchów oddechowych aby po zetknięciu z powietrzem po poradzie pokazać swój donośny głos. Nadal doskonali swoje ruchy. Te ruchliwe stworzenie ma teraz 7,5cm długości i wazy 14g tyle co 1 suszona figa.


  Umieść odnośnik do tej podstrony na swojej stronie, blogu lub na forum
   
  © Copyright 2013 by mama.kalbi.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.