Wygląd noworodka

Będę Mamą

Ciąża i Poród

Kalkulatory

Będę Tatą

  |  

Będę Mamą

Widok Twojego maleństwa po raz pierwszy


Jeśli spodziewasz się, że dzidziuś będzie słodziutki i okrąglutki jak z okładek czasopism możesz się rozczarować. Cały okres ciąży wpływa na wygląd dziecka, ale nie martw się - pewnego dnia obudzisz się i zobaczysz małego cudownego aniołeczka (około miesiąc po urodzeniu). Pomarszczona skóra i zapuchnięte oczka znikną.1. Dziwna główka - podczas porodu główka dostosowuje się do Twojego kanału rodnego i pod wpływem nacisku przyjmuje stożkowaty kształt, pojawia się też obrzęk tzw. przedpłowie, który zniknie w ciągu 2 dni, zaś główka zaokrągli się po ok. 2 tygodniach.
2. Włoski dziecka - niektóre noworodki nie mają ich wcale inne zaś rodzą się z bujną czuprynką. Większość ma jednak delikatne, miękkie włoski, które i tak wypadną i zostaną zastąpione najprawdopodobniej włosami innego koloru.
3. Maź płodowa - w brzuchu chroniła Twoje dziecko przed działaniem płynu owodniowego. Dzieci, które urodziły się zbyt wcześnie są pokryte grubą warstwą mazi.
4. Obrzęk narządów płciowych - najbardziej widoczny u chłopców po cesarskim cięciu. Opuchnięte mogą być też brodawki i piersi wszystkich maluszków. U dziewczynek z pochwy może wypływać mlecznobiała, delikatnie krwista wydzielina, która zniknie do 10 dni.
5. Lanugo - włoski, które mogą pokrywać ramiona, plecy, skronie i czoło maluszków donoszonych znikają po około tygodniu. Wcześniaczki mają gęste włoski i jest ich więcej, utrzymują się też dłużej.
6. Spuchnięte oczęta - może zwiększyć się pod wpływem maści, którą poda lekarz, aby uniknąć infekcji, po kilku dniach nie będzie po nim śladu. U dzieci białych oczy są zazwyczaj niebieskie, później kolor może się zmienić.
7. Znamiona na skórze - mogą wystąpić czerwone plamki na powiekach i podstawie czaszki zwane plamkami łososiowymi - znikają w wieku około 4 lat, są różnej wielkości. Pod wpływem Twoich hormonów mogą pojawić się też zaczerwienienia lub drobne krostki. Nie przejmuj się nimi bo to nic niepokojącego.Umieść odnośnik do tej podstrony na swojej stronie, blogu lub na forum
 
© Copyright 2013 by mama.kalbi.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.